Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Багатоплідна вагітність

Багатоплідна вагітність

Багатоплідною називають вагітність, при якій одночасно розвивається два або більше плоду і народжуються двійнята або близнюки. Число таких вагітностей значно збільшилося в останні десятиліття. У цьому важливу роль відіграли репродуктивні технології.

ЕКО

Ще кілька років тому з метою підвищення шансів на успіх лікування в переважній більшості циклів при використанні ЕКО в матку матері переносили одразу два або більше ембріонів. У результаті нерідко народжувалося двоє чи троє дітей.

Сьогодні професіонали, які займаються допоміжною репродуктивною функцією, добре обізнані з цими ризиками. Завдяки постійному впровадженню нових технологій, які дозволяють діагностувати найкращі ембріони для перенесення, лікарям вдалося знизити частоту багатоплідної вагітності до 15% без зниження ефективності лікування.

Спадковість та інші причини

Існує безліч факторів, що впливають на народження декількох дітей одночасно:

  • Спадковість. При плануванні вагітності парі буде зайвим дізнатися про сімейний анамнез. Хоча багатоплідна вагітність трапляється рідко, у деяких сім'ях є генетична спадковість, яка приводить до народження близнюків.
  • Вік. З віком матері її фертильність знижується, але одночасно шанси на багатоплідну вагітність збільшуються. Це було підтверджено дослідженням, проведеним у Медичному центрі Університету Брі, розташованому в Амстердамі. Виявилося, що у віці від 30 до 34 років ймовірність появи двійні зростає до 4%, а наступні п'ять років – до 5%.
  • Вага. Ще один доведений фактор – підвищена вага. Якщо індекс маси досягає або перевищує 30, у жінки підвищуються шанси на множинну овуляцію і, як наслідок, багатоплодову вагітність. Це було підтверджено дослідженням, проведеним США науковцями Національного інституту дитячого здоров'я.
  • Наявність попередньої вагітності двійнят також збільшує шанси на розвиток нової багатоплідної вагітності. Вчені вважають, що це пов'язано з природною схильністю матері до множинної овуляції, що, своєю чергою, збільшує шанси на подвійне запліднення.
  • Протизаплідні. Якщо жінка порушує правила застосування протизаплідних таблеток, також підвищується ймовірність багатоплідності. Це з тим, що після припинення прийому таблеток зазвичай спостерігається зворотний ефект, який стимулює овуляцію.

Плюс чи мінус?

З одного боку, виносити близнюків складніше, це додаткове навантаження в організм матері. Основними ризиками, пов'язаними з багатоплідною вагітністю, є підвищена тенденція до розвитку прееклампсії, гестаційного діабету, затримки внутрішньоутробного розвитку, внутрішньоутробної смерті та передчасних пологів.

З іншого боку, сучасна медицина успішно справляється з більшістю ризиків. І якщо жінка акуратно спостерігатиметься у лікаря і дотримуватиметься його рекомендацій, вона без особливих проблем для здоров'я стане щасливою мамою близнюків.

Коментарі

Написати коментар