Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Чи можна при вагітності годувати грудьми

Чи можна при вагітності годувати грудьми

Нерідко друга вагітність настає тоді, коли перша дитина ще знаходиться на грудному годуванні. Іноді це обумовлено випадковістю, але часто пари усвідомлено хочуть, щоб діти були як можна ближчі за віком. Але при цьому виникає питання, чи можна вагітній мамі годувати дитину грудьми?

Найчастіше лікарі дають позитивну відповідь, але тільки якщо відсутня загроза викидня. Правда, молода мама повинна розуміти, що при вагітності може знизитися чутливість сосків, змінитися їх колір, можуть з'явитися тріщинки на ореолах, підвищена сухість, синяки, больові відчуття.

Харчування вагітної годуючої мами

Раціону вагітної і одночасно годуючої жінки треба приділяти особливу увагу. Харчування має бути збалансованим, поєднувати в собі необхідну кількість білків, жирів і вуглеводів. Також важливо пам'ятати про вітаміни і мікроелементи.

Джерелом білку можуть бути варені яйця, курка, а також варене або тушковане нежирне м'ясо. Це благотворно впливає на організм і покращується якість молока.

Категорично не рекомендується вживати алкоголь, уникати дешевої ненатуральної їжі, не пастеризованого молока, сирої риби (суші) і інших продуктів, які зазвичай не рекомендують при грудному годуванні.

Відпочинок і стреси

Дитині необхідно передавати спокій через годуванні, оскільки гормони теж є присутніми в молоці. При годуванні грудьми контакт між мамою і дитиною зростає. Але одночасно дитина починає реагувати на психологічний стан мами. Тому слід уникати стресів, негативних емоцій, якісно відпочивати.

Чи можна носити малюка на руках

Якщо вагітність протікає нормально, немає загрози викидня або інших патологій, то немає ніяких протипоказань для того, щоб носити дитину на руках. Але маленькі діти ростуть дуже швидко, та і вагітність накладає свій відбиток. Потому пам'ятаєте правило – до 3-5 кг дитину носити можна, потім краще брати на руки ненадовго, при цьому бажано сидіти в зручному кріслі або спиратися на подушки.

Крім того, краще проконсультуйтеся з лікарем. Зазвичай на перших двох триместрах заборон жорстких немає, на третьому носити малюка на руках вже небезпечно.

Мінуси грудного вигодовування при вагітності

Із-за гормональної перебудови організму у мами може погіршати психологічний стан, з'явитися апатія, знижений настрій, агресія і надмірна дратівливість. Це може привести до пропажі молока або його малої кількості. Ситуацію допоможуть виправити пігулки, які призначає в таких ситуаціях лікар.

Ще одна популярна проблема – швидке стомлення і сонливість. В результаті жінці важко прокидатися на час годування, особливо, вночі. Без допомоги близьких тут не обійтися. Також важлива допомога чоловіка або інших рідних на великих термінах вагітності.

З часом живіт матері збільшується в розмірі, тому підняти на руки і укласти для годування старшу дитину вже не вийде. Існують різні виходи з ситуації, але продовжувати годувати вдається тільки тим мамам, кому активно допомагають рідні.

Коментарі

Написати коментар