Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Чи можна при вагітності піднімати тяжкості

Чи можна при вагітності піднімати тяжкості

Існує складне з побутової точки зору питання – чи можна підіймати тяжкість в період вагітності? З одного боку, це постійна побутова необхідність, з іншого – значні ризики для здоров'я майбутньої матері.

Чому небезпечно носити тяжкість

Під час вагітності мати віддає кальцій зі свого організму дитині на побудову його скелетної системи. Як наслідок, у неї самої створюється недолік цього мікроелемента. Це, у свою чергу, призводить до остеопорозу (захворювання, що характеризується зниженням міцності кісток і підвищеним ризиком переломів). Також під удар потрапляє хребет, оскільки може статися зміщення міжхребетних дисків.

Страждають і кровоносні судини, в першу чергу, їх тонус. При вагітності нерідко спостерігається порушення кровообігу в нижніх кінцівках. Разом з навантаженнями це може привести до варикозного розширення вен і ускладнень в майбутньому. Крім того, при підвищених навантаженнях з'являється ризик кисневого голодування органів малого тазу (матка, яєчники, сечовий міхур).

Підняття і перенесення вантажів пов'язані з напругою пресу, що спричиняє підвищення внутрішньочеревного тиску і скорочення матки. Виникає загроза викидня. Найнебезпечнішим часом є 1-й і 3-й триместр. Особливо ризикують жінки з опущенням і підвищеним тонусом матки. Важливі симптоми, що вимагають особливої уваги, поява болів в животі. В такому разі необхідно звернутися по невідкладну медичну допомогу.

Як піднімати тяжкість при вагітності з мінімумом ризиків

Без підйому тяжкості в звичайному житті не обійтися. Наприклад, доводиться піднімати пакети з продуктами або носити на руках дитину. Намагайтеся уникати подібних ситуацій або обов'язково дотримуйтеся таких правил:

  • Вага не повинна перевищувати 3 кг. Жінкам, що звикли до великих навантажень, можна збільшити цей показник до 5-6 кг.
  • Зі збільшенням терміну вагітності вага, що піднімається, повинна зменшуватися.
  • При необхідності підняти на руки дитину, варто брати її зі стільця або дивана, але не з підлоги.
  • Якщо доводиться піднімати тяжкість, краще застосовувати спеціальний бандаж для вагітних.
  • При перенесенні тяжкості рекомендується по можливості максимально прямо тримати спину, менше нахилятися і обертатися.

Є ще декілька порад по перенесенню тяжкостей, яким варто слідувати не лише під час вагітності:

  • Спина має бути прямою, поперек прогнутий, а ноги зігнуті в колінах;
  • Ступні розставлені на таку ширину, щоб поза була стійкою;
  • Безпосередньо при піднятті треба випрямлятися спокійно, м'яко і без різких рухів;
  • Вантаж по можливості має бути розподілений рівномірно між руками.

Підведемо підсумки

В ідеалі, вагітна повинна носити тяжкість вагою не більше жіночої сумочки. У реальному житті все відбувається інакше. Жіночий організм, що звик до підвищених навантажень, краще справляється з підняттям тяжкості. Фізично розвинені жінки рідше зазнають проблеми із-за звичних побутових навантажень при вагітності. Але піддаватися ризику зайвий раз не коштує. Необхідно максимально виключити подібні чинники з життя вагітної жінки.

Коментарі

Написати коментар