Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Чи можна при вагітності вакцинуватися?

Чи можна при вагітності вакцинуватися?

За час, що пройшов з початку пандемії, вчені зібрали і проаналізували величезну кількість інформації, щоб дати на це питання точну і чітку відповідь. І вона позитивна.

Кращими фахівцями всього світу у сфері медицини і охорони здоров'я доведено: імунітет передається не лише матері, але і її дитині. Завдяки цьому, вакцинацію можна вважати деякою страховкою як для майбутньої мами, так і для її малюка. Важливо також відмітити, що прищеплюватися можна і до вагітності, і безпосередньо під час її.

Чи небезпечний COVID-19 для дітей в утробі матері

Тут учені заспокоюють майбутніх мам: коронавірус не має механізмів, що обумовлюють вертикальну, – тобто, безпосередньо плоду – передачу. Так, при зараженні вірусом в період вагітності, плід залишиться повністю неушкодженим, навіть плацента не буде як-небудь пошкоджена.

Згідно із спостереженнями лікарів, матері, які перенесли перед пологами коронавірусну інфекцію у важкій формі, також народжували абсолютно здорових малюків. Окрім цього, офіційно зареєстрованих свідчень того, що COVID-19 здатний викликати вади розвитку плоду, не зафіксовано.

Вакцинація і грудне вигодовування

Попри те, що спочатку лікарі категорично забороняли хворим коронавірусною інфекцією матерям годувати дітей грудним молоком, зараз їх думка діаметрально змінилася. Пов'язано це, знову-таки, з останніми дослідженнями, результати яких заперечують можливість передачі вірусу від матері до новонародженого.

Проте, доктори рекомендують новоспеченим мамам все-таки дотримуватися розумних запобіжних заходів. Адже з кожним днем в різних куточках планети вчені виявляють усе нові і нові штами коронавіруса.

У такому разі, для чого прищеплюватися?

Безпосередньо інфекція дитині погрожувати не може, і це доведений факт. Але це абсолютно не означає, що вірус безпечний як для дитини, так і для його матері. Згідно з останніми статистичними даними, у вагітних жінок, заражених коронавірусом, значно підвищується ризик передчасних пологів, майже в 2 рази. Дитина може народитися недоношеною, що може спричинити різні, але далеко не позитивні, наслідки.

Також, показник пренатальної смертності серед жінок, хворих коронавірусною інфекцією, на порядок вище, ніж у звичайних породіль. Сильно зростає вірогідність необхідності кесаревої перерізи.

Незважаючи на усі сприятливі результати досліджень, вакцинація – спосіб захистити не лише себе, але і свою майбутню дитину. Вагітність – це чинник ризику ускладнень при будь-якому захворюванні, у тому числі і при коронавірусній інфекції. А якщо у жінки, окрім усього іншого, є які б то не було супутні хронічні захворювання, вона ще в більш уразливому положенні.

Лікарі наполегливо рекомендують серйозно замислитися про вакцинацію жінкам з цукровим діабетом, порушеннями дихальної системи, артеріальною гіпертонією і порушенням обміну речовин. Такі пацієнтки формують особливу групу підвищеного ризику ускладнень.

Коментарі

Написати коментар