Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Коли робити тест на вагітність

Коли робити тест на вагітність

Багато молодих жінок чекають вагітність з надією, інші – побоюються. Незалежно від очікувань, будь-який збій циклу викликає хвилювання. Невже вагітна? Перевірити себе, заспокоїтися і почати готуватися до появи нового життя, якщо стан підтвердиться, допоможе зручний і сучасний тест на вагітність.

Він допомагає дізнатися про вагітність на зовсім маленькому терміні, причому, для цього вам навіть не знадобиться відвідувати жіночу консультацію або здавати аналізи в лабораторії. Але є у тестів і свої мінуси. Якщо ви занадто поквапитеся з використанням або порушите правила, описані в інструкції, результат може виявитися псевдонегативним.

Рідше зустрічаються випадки псевдопозитивних результатів. Часто це – сигнал про хворобу. Тому слід відразу звернутися до лікаря.

Види тестів на вагітність

Буває декілька різновидів тестів:

  • Тест-смужка. Вважається, що це найпростіший тест, як у використанні, так і у відношенні порівняно не високої вартості. Найголовніше – точно виконуйте інструкцію, інакше результат може вийти помилковим. Такий тест проводять завжди рано вранці.
  • Струминний тест. Найбільш легкий у використанні. Має високу чутливість, що дозволяє використати його не лише вранці, але і у будь-який час доби.
  • Планшетний тест. Схожий за принципом дії з тістом-смужкою. Але його цінова категорія вища, оскільки використовуються точніші реактиви, відповідно, точність визначення вагітності також набагато вище за дешеві «смужки».
  • Цифровий тест. Є найточнішим. На екрані ви зможете побачити плюс або мінус, які покажуть, чи є вагітність, а також її термін при позитивному результаті.

Коли можна робити тест

Експрес-тести бувають різній чутливості від 10 до 30 мЕд/мл. Чим нижче ця чутливість, тим вище вірогідність дізнатися про вагітність на зовсім ранніх термінах.

Усі тести незалежно від виду працюють за одним принципом – визначення рівня ХГЧ в сечі, інших варіантів не існує.

Перевірити себе за допомогою тесту можна вже через 12-15 днів після передбачуваного настання зачаття. Якщо у жінки стабільний менструальний цикл, то цей термін випадає на перші дні затримки місячних. Якщо зробити тест раніше цього терміну, велика вірогідність, що результат може бути псевдонегативний.

Виключенням є тести з чутливістю 10 мЕД/мл. Вони здатні визначити настання вагітності за 2-3 дні до передбачуваної дати початку менструації.

Чому результат може бути невірним

Головні причини помилкових результатів експрес-тесту:

  • Тест зроблений з порушенням інструкції.
  • Тест зроблений дуже рано, що не дозволяє визначити рівень ХГЧ.
  • У тесту збіг термін придатності.

Рідше причиною стають порушення здоров'я жінки, пов'язані з неправильним виробленням гормонів і, як слідством, зниженим рівнем ХГЧ в сечі. Якщо ви годуєте грудьми, були вагітні в недалекому минулому, незалежно від результатів, страждаєте захворюваннями, пов'язаними з порушенням обміну речовин, краще відразу звернутися до лікаря і зробити УЗИ.

Коментарі

Написати коментар