Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Коли вагітність вважається доношеною

Коли вагітність вважається доношеною

Термін вагітності – 40 тижнів, це знають практично усі. Але ж народження дитини далеко не завжди співпадає із запланованими датами. І тоді жінки ставлять питання, на якому терміні можна вважати, що дитина доношена, а коли – ще ні?

37-й тиждень розділяє вагітність на дві основні фази. Все, що було до цього терміну, вважається недостатнім для народження маленької людини. Звичайно, лікарі давно вже навчилися допомагати вижити і нормально розвинутися дітям, що народилися раніше терміну. Але ж ми говоримо саме про те, коли лікарі вважають, що вагітність була доношеною.

Отже, цей термін – 37-й тиждень, хоча плановий строк пологів буде призначений двома тижнями пізніше. Чому ж так і відбувається і що міняється в цей період?

Зміни на 37-38 тижнях вагітності

Вага малюка досягає 3 кг або наближається до цієї цифри. Його зростання перестає бути стрімким. Сповільнюється і активність дитини у вас в животі. Тут спрацьовують дві причини: недолік місця для маневру і накопичення запасу енергії для пологів.

Ваші фізіологічні зміни цього періоду :

  • Тіло і живіт жінки виглядають і відчуваються дуже великими. Ноги стає видно погано, а з положення стоячи може здатися, що тіло відсутнє нижче вагітного живота.
  • Одяг навіть найбільших розмірів стає затісним. Речі, в яких було комфортне останній місяць, перестають налізати на живіт, що збільшився.
  • Спати і лежати лікарі дозволяють тільки в одному положенні, проте і від нього швидко втомлюється тіло. Лягти на спину або живіт ви не можете. Це небезпечно і для малюка, і для вас. Єдиний варіант – положення на лівому боці з підкладеною подушкою.
  • Організм максимально уразливий, у тому числі, для застуди. У цей період необхідно утриматися від прогулянок в людних місцях і контакту з тим, хто може бути заразний.
  • Щиколотки можуть відчутно набрякати, біль в ногах стане ще відчутнішим. Зовні вони стануть єдиним цілим із стопами. Після пологів значна частина рідини з організму вийде разом з сечею, набряклість спаде, тому на цьому терміні про ноги можна не особливо хвилюватися, якщо лікарі не говорять інше.
  • Кількість молозива, що виділяється, може доставляти дискомфорт, знадобляться спеціальні вкладиші в ліфчик. Особливо помітно це буде у жінок, які вже годували грудьми раніше.

Ознаки доношеного малюка

Лануго – опушування по усьому тілу немовляти, яке було весь цей час, – скидається. Єдині місця, де може залишитися легкий пушок, це плечі, лоб, шия. Мастило, що закутувало тіло дитини і захищало його від навколоплідних вод, також буде виведено надалі з організму. І лануго, і мастило утворюють смолянисту речовину. Вона ввійде в сотав  першого випорожнювання дитини після народження. Меконій (саме таку назву носить ця смоляниста речовина) включає ще і частину навколоплідної рідини, мертвих клітин і секрет печінки.

Починаючи з цього тижня можна починати активно готуватися до народження малюка, докупати усе необхідне і не забувати про відпочинок, масаж, плавання.

Коментарі

Написати коментар