Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Робота під час вагітності

Робота під час вагітності

Вагітні жінки часто ходять на роботу навіть на пізніх термінах. У цьому немає нічого страшного, якщо немає якихось проблем із здоров'ям. На роботі у вагітної не повинно бути стресів, фізичних навантажень. Жінка зобов'язана знати свої права і як захистити себе під час вагітності.

Безпечна робота

Лікар видає працюючій жінці довідку про вагітність і перелік заборонених видів діяльності. Після цього працедавець зобов'язаний надати можливість жінці працювати до декретної відпустки в умовах, вказаних лікарем:

  • позбавити вагітну від фізичних навантажень і підняття тяжкості;
  • прибрати з її розкладу нічні зміни;
  • скоротити робочий день або ввести вільний графік;
  • виділити додатковий час для відпочинку і можливість своєчасно відвідувати лікаря.

В деяких випадках перелік обов'язків значно міняється. Відрядження і наднормова робота призначається тільки за згодою вагітної. Якщо працедавець не в змозі забезпечити необхідні умови роботи, він може запропонувати узяти відпустку по вагітності.

Переваги і недоліки роботи при вагітності

Жінки не хочуть відриватися від улюбленої роботи, бажають брати участь в справах, бути в соціумі. Такий підхід покращує емоційний стан. При хорошому самопочутті працювати можна, треба і корисно для самої жінки. Але не завжди це правильне рішення.

  • Відбуваються різні зміни в організмі. Зменшується працездатність. Токсикоз і часті позиви в туалет приносять дискомфорт. Якщо робота не дозволяє часту відсутність і перерви, від неї має сенс відмовитися.
  • Із-за гормональних змін у жінок бувають перепади настроїв. Емоційна нестабільність негативно позначається на зосередженості.
  • Працедавець зобов'язаний надати вказані лікарем умови роботи, але на практиці це не завжди вдається.
  • Залишатися на роботі, де жінка отримує стрес або перевтомлюється, недоцільне.

Навіть проста сидяча робота може негативно відобразиться на здоров'ї, наприклад, стати причиною набряклості і розвитку варикозу. Прислухайтеся до себе з розумінням, що ваше здоров'я і малюк важливіший за будь-яку роботу.

Правила поєднання роботи і вагітності

Частина вагітних жінок скаржаться на підвищену стомлюваність. Деякі на перших місяцях, майже всі – ближче до пологів. Намагайтеся лягати спати раніше, добре висипатися. По можливості, здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі. Після роботи не варто сидіти за комп'ютером або дивитися телевізор. Вам треба розслабитися, тому краще почитати книгу або послухати музику.

Обдумайте усі свої обов'язки на роботі з точки зору можливостей у вашому положенні вести звичайну діяльність. Якщо це неможливо, обговоріть з керівництвом, що вони можуть запропонувати вам натомість.

Вагітні повинні часто відпочивати. Робіть перерву на 15 хвилин кожних 2 години. Але не забувайте, що вам дуже потрібні прогулянки, гімнастика, інші види дозволеної активності. Їх також треба якось поєднати з роботою. Тому добре продумайте свій графік.

 

Коментарі

Написати коментар