Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Що не можна робити на першому місяці вагітності

Що не можна робити на першому місяці вагітності

Зародження нового життя – справжнє диво і радість для майбутніх мам. Але тут же виникають питання, які звички треба терміново міняти? Що можна, а що не можна робити на самому початку вагітності? Давайте розбиратися з обмеженнями.

Так вже прийнято в медичній практиці, що відлік першого місяця вагітності починається першим днем останньої менструації. Багатьох цей факт, напевно, здивує, але так простіше визначати дату пологів. Якщо у жінки регулярний менструальний цикл, то досить просто можна визначити дату, коли була овуляція, тобто і зачаття. Помилка може складати приблизно 2-4 дні.

Що відбувається в організмі після овуляції?

Приблизно доба потрібна яйцеклітині, щоб вийти з яєчника і потрапити в маткову трубу. Якщо там будуть сперматозоїди, може статися запліднення. Далі запліднена яйцеклітина (зигота) упродовж 5 - 7 діб переміщатиметься у бік матки. Після того, як вона туди потрапить, необхідно ще 40 годин, щоб зигота імплантувалася в матку. Тепер її називають плодовим яйцем. Якщо усі процеси пройдуть вдало, то вже на 25 добу з початку останньої менструації плодове яйце міцно закріпиться в матці, перетворившись на зародок, і почнеться виробіток гормону, який сприяє появі двох смужок на тесті.

Попри те, що у більшості жінок не спостерігається яскраво виражених симптомів, які вказують на вагітність в перший місяць, може з'явитися швидка стомлюваність і сонливість, викликані гормональними змінами, набрякання молочних залоз, перепади настрою.

Поради майбутнім мамам

Як то кажуть медики, перший місяць вагітності – це критичний місяць. І щоб не зашкодити своєму майбутньому малюкові, необхідно виконувати деякі рекомендації. Важливо, щоб усі процеси, пов'язані з імплантацією яйцеклітини, пройшли успішно.

Для цього треба:

  • Уникати надмірних фізичних навантажень і стресів;
  • Відмовитися від паління, алкоголю, інших шкідливих звичок;
  • Перед прийомом будь-яких ліків, навіть звичних, радитися з лікарем;
  • Забути на якийсь час про сауну, лазню або дуже гарячу ванну.

Також варто берегтися від вірусних інфекцій, переохолодження, дотримуватися режиму харчування. Пам'ятайте, ви тепер не лише їсте самі, але і годуєте малюка. Потому варто звикати до здорового харчування, додати в раціон більше овочів, фруктів, молочних продуктів, понизити кількість смаженої або копченої їжі. Варто також знизити споживання кави і міцного чаю або взагалі відмовитися від них.

У перший місяць вагітності небажані польоти на літаку, оскільки це теж стрес для ще не повністю сформованого плоду.

Що стосується сексу, то він не впливає на хід вагітності. Але якщо виникають болі внизу живота або які-небудь виділення, зайняття сексом слід обмежити і негайно звернутися до лікаря.

У іншому на початку вагітності жінка може вести звичний спосіб життя, носити будь-який зручний одяг і взуття, рекомендується помірна фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі.

 

Коментарі

Написати коментар