Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Вагітність: все, що потрібно знати майбутній мамі

Вагітність: все, що потрібно знати майбутній мамі

Вагітність завжди пов'язана з хвилюваннями та спробами зрозуміти, що ж буде далі. Звичайно, майбутній мамі необхідно багато знати про зміни в її організмі, але часом всю цю інформацію важко втримати в голові. Втім, самі зміни – це цікаво та пізнавально. Але на практиці достатньо буде слідувати кільком простим порадам, описаним нижче, щоб зберегти своє здоров'я та народити здорову дитину.

Перший триместр

Як тільки ви завагітніли, ви стали відповідальними не лише за своє здоров'я, а й за здоров'я своєї ще не народженої дитини. У період першого триместру починає формуватись плід, його внутрішні органи. Крім того, у цей час високий ризик викидня. Саме тому варто відразу скоригувати харчування, виключивши фастфуд, газовані напої та алкоголь, і додати до раціону вітаміни, попередньо порадившись із лікарем.

Перший триместр нерідко, крім радості, приносить деякі неприємні симптоми, пов'язані з різкими гормональними змінами в організмі. Можуть з'явитися:

  • Несподіваний головний біль;
  • Втома та слабкість;
  • Запори;
  • Огида до їжі;
  • Нестійкий настрій та інші.

Всі ці симптоми можуть також вплинути і на психологічний стан жінки. Може з'явитися страх вагітності та материнства. У такі моменти важливо отримувати підтримку від близьких, дозволяти собі виражати емоції та уникати стресів.

Другий триместр

Багато хто називає другий триместр найлегшим і найприємнішим часом вагітності. Справді, гормони заспокоюються і не турбують майбутню маму, а дитина продовжує активно розвиватися. Жінка помітніше набирає вагу, все більшим стає животик, груди набухають. Дитина також приносить багато емоцій. Вже відчуваються його поштовхи.

Під час другого триместру необхідно рухатись. Легкі фізичні навантаження лише підуть на користь мамі та дитині. Також залишається важливим харчування, вітаміни та мікроелементи, спосіб життя.

Відмовитися варто від відвідування лазні і сауни, гарячі ванни в цей період теж заборонені. Такі перепади температур можуть призвести до передчасних пологів або переривання вагітності.

Третій триместр

У цей час дитина зростає особливо інтенсивно, завершується формування всіх органів. Він готується познайомитися з мамою і перед пологами перевертаючись головкою вниз. Жінка може відчувати нездужання, такі, як тахікардія, печія, запаморочення, біль у спині та попереку. У третьому триместрі потрібно готуватися до пологів, що наближаються.

Необхідно бути уважною до свого організму і у разі болю чи інших проблем негайно звертатися до лікаря, дотримуватися його рекомендацій.

Загальні поради

Протягом усієї вагітності не відмовляйте собі в задоволеннях: купуйте одяг для вагітних та майбутнього малюка, відвідуйте спеціальні курси та гуртки. Це допоможе легше переживати нездужання та важкі дні.

Вагітність має стати для вас часом, який хочеться згадувати. Насолоджуйтесь їй, проявляйте любов до себе та майбутньої дитини в цей період. Слухайте лікаря, радійте підтримці рідних та близьких. Готуйтеся до народження здорового малюка.

Коментарі

Написати коментар