Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Як зазвичай починаються пологи

Як зазвичай починаються пологи

Пологи – природне завершення періоду вагітності. Вони починаються схватками, які допомагають розкритися шийці матки, відходять води. І плід проходить статевими шляхами, дитина народжується.

Початок пологів

Найперша і найпомітніша ознака пологів – це схватки. М'язи матки іноді починають скорочуватися. Спочатку схватки рідкісні і слабкі, жінка їх визначає по болях внизу живота і в попереку. Поступово перерви скорочуються, а сила схваток збільшується.

Природа схваток у тому, що на початку пологів гіпофіз плоду і плацента починають вироблення речовин, які викликають скорочення матки. Перші схватки мають інтервал півгодини або більше. Потім їхня інтенсивність наростає, перерви тривають 5-7 хвилин, починаються потуги. Весь процес пологів може тривати 8-12 годин.

Схватки до пологів: хибні та провісники

Після терміну 20 тижнів іноді спостерігаються явища, схожі на схватки, які отримали назву помилкових схваток. Вони не сильні, викликають невеликий дискомфорт у жінки, не шкодять дитині. Але якщо болі часті чи сильні, терміново слід звернутися до лікаря.

Зняти напругу допоможе некваплива прогулянка та глибоке дихання. Пояснити появу хибних схваток можна підготовкою м'язів на початок пологів, т.к. матки в цей час перебуває у збудливому стані.

Ближче до пологів (приблизно за 2-3 тижні) можуть виявитися схватки-провісники. Їх нерідко плутають із пологами. Але при цьому шийка матки не розкривається. Так організм готується до пологів. При цьому можна помітити, що матка справді камініє і легко пальпується через живіт вагітної.

Відходження вод

Цей симптом пологів, що наближаються, супроводжується розривом оболонок плода, що готується до народження. Якщо води відходять ще без схваток, це пов'язано з неспроможністю матки (недостатністю), що може призвести до розриву оболонок. Іноді це трапляється навіть за недоношеної вагітності. У здорових жінок води відходять уже у процесі родової діяльності.

Якщо відходження вод відбулося при доношеній вагітності, незабаром починається активна родова діяльність. При цьому пологи стають більш тривалими та болючими, можливий розвиток гіпоксії плода.

Жінкам, у яких відійшли води, потрібна допомога лікаря у пологовому будинку. Можна і навіть потрібно викликати швидку або поїхати до пологового відділення на автомобілі. Тут лікарі визначають стан вагітної та плода, причину відходження вод. Якщо при доношеній вагітності пологи так і не наступають, проводять аналіз гормонального фону та стимулюють роди.

Коли і як розкривається шийка матки

Лікар, який контролює процес пологів, може побачити ступінь та проконтролювати процес розкриття. У середньому шийка матки має відкритися з 2-3 сантиметрів на початку пологів до 10-12. При повному розкритті навколоплідна бульбашка розкривається, в результаті відходять води. У деяких випадках лікарю доводиться стимулювати пологи за допомогою проколу міхура, правильна назва цієї дії – амніотомія. При достатньому розкритті, силі сутичок та відході вод жінка з передпологової палати вирушає до пологового залу.

Коментарі

Написати коментар