Вітаміни після пологів: чому вони важливі
Минули місяці з своїми особливостями, складнощами і радощами. Нарешті, ваше довгоочікуване маля у вас на руках. Але вагітність навіть при ідеальному харчуванні та постійному вживанні вітамінних добавок дещо виснажує організм. І після пологів йому потрібне відновлення, а це також означає розумний раціон харчування, а найчастіше ще й певний набір вітамінів.
Ще важливіше отримувати всі необхідні речовини, якщо ви годуєте грудьми. Але навіть якщо з тієї чи іншої причини ваше маля знаходиться на штучному вигодовуванні, вам, як мамі, все одно потрібна енергія, а як будь-якій жінці хочеться якнайшвидше відновитися.
Які вітаміни потрібні після пологів
Перше, що треба розуміти, кожна жінка особлива. Тому і вітамінний комплекс найкраще підбирати за допомогою лікаря після спеціального обстеження. Фахівець вивчить результати аналізів, особливості пологів, чи ви годуєте грудьми та інші нюанси. І тоді ви отримаєте рекомендації щодо вибору вітамінів.
Що зазвичай потрібно після пологів:
- Залізо. Допомагає насичувати кров киснем, формувати в організмі еритроцити. При годуванні груддю малюкові допомагає формувати нервову систему.
- Вітамін А. Необхідний для кісткової тканини та клітин шкіри, а також для гарного зору. Крім того, з вітаміном А краще засвоюється залізо.
- Вітамін D. Важливо, щоб добре засвоювалися деякі мікроелементи, у тому числі калій і магній. Підвищує імунітет. Допомагає нормалізувати роботу гормональної системи. Дитині можна давати її окремо майже з перших днів життя.
- Вітамін C. Потрібний для того, щоб жінка швидше відновилася та відчувала більше енергії. Сприяє активнішій роботі імунної системи.
- Вітамін Е. Необхідний для нормального формування та захисту клітинних мембран. Покращує еластичність судин, покращує загалом роботу серцево-судинної системи. Малюку потрібен також для нормального зростання м'язів.
- Фолієва кислота. У післяпологовому періоді залишається так само актуальною, як і при вагітності. Також допомагає у підтримці метилювання ДНК.
- Вітамін В12. Потрібен і малюку, і мамі для формування, підтримки та (для мами) часто відновлення нормальної роботи нервової системи.
- Магній. Покращує метаболізм, допомагає роботі серця та еластичності судин, сприяє вуглеводному обміну.
- Холін. Потрібен для нормального формування мембран у клітинах тканин, допомагає нормальній роботі нервової системи, покращує метаболізм.
- Йод. Потрібен щитовидної залози для нормальної роботи. При годівлі грудьми його кількість необхідно збільшити в 2 рази мінімум, щоб дитина отримувала достатньо йоду на формування нервової системи.
- Омега 3. Допомагає поліпшенню та розвитку зору, розвитку та повноцінної роботи мозку.
Вітаміни окремо чи мультивітаміни
Найчастіше лікарі рекомендують готові комплекси мультивітамінів. Якщо ви вживаєте все-таки кожен елемент окремо, краще їх приймати одночасно. І обов'язково порадьтеся з лікарем, який із вітамінів із чим спільно потрібно приймати обов'язково. Деякі речовини погано засвоюються без інших (приклад – залізо і вітамін А).Тому найзручніше купувати готові мульти-комплекси і обов'язково враховувати всі поради лікаря.