Як годувати дитину грудьми
Питання про те, як правильно годувати грудьми, хвилюють багатьох майбутніх мам, особливо, якщо вони чекають на первістка. Грудне молоко – найкраще харчування для вашого малюка, яке повністю безпечне, забезпечує його всім необхідним, у тому числі підвищує імунітет та захищає від цілого переліку захворювань у майбутньому. На практиці годувати грудьми дійсно просто і природно. Але все ж таки, спробуємо відповісти на найпопулярніші питання, тим більше, що це тільки допоможе з перших днів налаштуватися на правильне годування малюка.
Коли вперше потрібно годувати після пологів?
У сучасних пологових будинках популярна практика, коли немовля кладуть мамі на живіт і прикладають до грудей навіть до того, як виходить плацента. Це дає відразу кілька переваг:
- Контакт «шкіра до шкіри» допомагає зміцнити емоційний зв'язок із дитиною.
- Дитина отримує перші навички ссання та першу їжу, заспокоюється та швидше адаптується.
- Відразу після пологів молока ще немає, але виділяється молозиво. Воно не тільки дуже ситне, а й містить величезну кількість речовин, які допоможуть у розвитку імунної системи.
- Якщо відразу після пологів мама приклала дитину до грудей, вироблення молока починається раніше та активніше.
У випадках, коли такої можливості немає, наприклад після кесарева, вперше дитину прикладають до грудей, як тільки це стає можливим.
Як часто годувати грудьми?
Були часи, коли для малюків встановлювали жорсткий графік годування, до якого змушені були пристосовуватися. Сучасна медицина вважає, що це не найкраще рішення. Дитину треба годувати тоді, коли вона хоче. І тримати біля грудей, поки не насититься.
Зазвичай перший місяць кількість годівель може бути від 8 до 12 разів на добу. Обов'язково потрібно годувати, зокрема, вночі. Найкраще – не менше 2 разів. Нічні годівлі активніше стимулюють вироблення молока. А малюкові на цьому етапі день і ніч не надто важливі, головне невеликі перерви між годуваннями.
Скільки має з'їдати дитина?
Всі малюки унікальні, стежте за тим, щоб малюк наситився. У цьому випадку він виплюватиме сосок, відвертатиметься від грудей, відволікатиметься. Деякі діти засинають у процесі годування. Простимулюйте їх, погубивши куточок рота. Якщо дитина заснула, але не наїлася, вона продовжить смоктати.
Чи продовжувати годувати, якщо болять соски?
Так, годувати грудьми припиняють лише у разі вживання антибіотиків чи з деяких інших причин, коли мама фізично не може годувати малюка чи молоко може йому нашкодити. Порадьтеся з лікарем, як вирішити проблему із сосками. Можливо, ви просто неправильно прикладаєте малюка до грудей чи тріщини виникають через ваше неправильне харчування. В окремих випадках при годівлі використовують спеціальні накладки для захисту сосків.
Що можна їсти в період грудного вигодовування?
У принципі особливих обмежень немає. Багато мам харчуються так, як звикли. Звісно, неприпустимо у період алкоголь, нікотин, наркотичні речовини (зокрема, якщо це ліки). І варто обережно ставитися до продуктів, які можуть спричинити алергію. Але якщо ви з'їли трохи, наприклад, апельсина, і дитина зреагувала нормально, можете й надалі насолоджуватися улюбленими фруктами.