Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Чому вагітні часто ходять в туалет

Чому вагітні часто ходять в туалет

Багато вагітних скаржаться, що позиви зайти в туалет виникають набагато частіше, ніж раніше. І запитують, чи це нормально, чи потрібно бігти до лікаря? Відповідь це питання не однозначна.

З одного боку, це явище нормальне. З іншого боку, якщо процес стає занадто частим, супроводжується болями чи якимись іншими неприємними відчуттями, і навіть просто викликає запитання, зверніться до жіночої консультації. У деяких випадках вагітність провокує появу чи загострення захворювань сечостатевої системи.

Природні причини

Вагітність викликає зміни в організмі, які можуть призводити до частого сечовипускання. Ось деякі з можливих причин:

  1. Збільшення обсягу крові. Це необхідно, щоб задовольнити потреби плода, що росте. Це може призвести до прискореного сечовипускання.
  2. Збільшення розмірів матки. Під впливом гормонів матка розширюється, щоб упоратися зі зростанням плода. В результаті вона починає тиснути на сусідні органи, в тому числі на сечовий міхур, провокуючи часті позиви в туалет.
  3. Гормональні зміни. Під час вагітності відбуваються значні гормональні зміни, включаючи підвищену кількість прогестерону, який може стимулювати часте сечовипускання.
  4. Розвиток плода. У міру зростання плода, і вже він, наприклад, перевертаючись, може чинити тиск на органи малого тазу, включаючи сечовий міхур, стимулюючи часті відвідування туалету.

Важливо, що індивідуальні особливості кожного організму можуть позначатися частоті сечовипускання під час вагітності. Тому деякі вагітні практично не помічають незручностей, інші, особливо, на великих термінах, скаржаться на надто часті відвідини місця усамітнення.

Хвороби та часте відвідування туалету

Крім природних причин, пов'язаних із самою вагітністю, це явище може бути викликане деякими хворобами:

  • Інфекції сечового тракту: вагітність підвищує ризик розвитку інфекцій сечових шляхів, які можуть викликати сильне бажання постійно ходити до туалету та відчуття нестримності сечі.
  • Гестаційний діабет: форма діабету, що виникає під час вагітності та може збільшити частоту сечовипускання.
  • Поліурія вагітних: стан, у якому вагітних жінок спостерігається збільшення обсягу сечі. Це може бути викликано гормональними змінами та збільшеною фільтрацією нирок. Стан не вважається хворобою, якщо не викликає значних незручностей.
  • Передродове набрякання: набряки під час вагітності також призводять до частих відвідувань туалету. Більше того, іноді при набряку навіть прописують сечогінну. А їхню причину обов'язково потрібно виявити. Нерідко набряклість провокують проблеми з нирками, що виникли через підвищене навантаження.

У будь-якому випадку, якщо ви помічаєте, що стали ходити в туалет набагато частіше, обов'язково повідомте про це лікаря. А якщо це викликає ще й незручності чи болі, то не чекайте на чергову консультацію. Своєчасна діагностика допоможе вирішити проблему.

Коментарі

Написати коментар

Задавайте вопросы в Instagram Задавайте вопросы в Telegram Задавайте вопросы в Viber