Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Пологи у воді: за та проти

Пологи у воді: за та проти

Вагітність добігає кінця, пологи все ближче, і багато жінок починають цікавитися, як краще народжувати. У зв'язку з цим нерідко виникають питання про пологи у воді. Є безліч переконаних шанувальників цього, є й противники. Всі мають, здавалося б, переконливі аргументи. Ми вирішили запитати у лікарів, чи варто народжувати у воді, які плюси та мінуси очікують за такого вибору.

Переваги методу

Вважається, що при пологах у воді жінка відчуває менше болю та неприємних відчуттів навіть без застосування анестезії. В принципі, це правильно. Більше того, під час пологів у воді жінка може прийняти зручнішу позу, а на головку малюка чиниться менший тиск. В результаті процес відбувається швидше, а ризик розривів знижується.

Серед плюсів методу особливо зазначають:

 • У воді жінка не так утомлюється, у неї залишається більше енергії на родову діяльність.
 • Вода розслаблює та заспокоює.
 • Вага тіла у воді зменшується, внаслідок чого матка скорочується ефективніше, а кровообіг покращується.
 • У воді промежина стає більш розслабленою та водночас пружною. Це і знижує частоту розривів та їх тяжкість.
 • У воді знижується кров'яний тиск.
 • Після пологів дитина проходить через звичне середовище, що знижує стрес малюка під час народження.

При цьому дехто вважає, що у воді варто провести лише період переймів, а коли почнуться потуги, краще переміститися на пологовий стіл. Інші впевнені, що у воді варто провести весь час до закінчення пологів.

Мінуси пологів у воді

За всіх переваг, багато акушерів вважають, що цей метод несе в собі занадто багато ризиків:

 • Пологи – процес не найчистіший. І дитина потрапляє у воду, де вже розчинені навколоплідні води, кров та різні виділення мами, у тому числі можливі випорожнення.
 • Через нестерильність та забруднення води підвищується ризик інфікувати і малюка, і маму.
 • У теплій воді згортання крові знижується, що у разі кровотечі збільшує крововтрату та підвищує ризик кровотеч після пологів.
 • Деякі діти роблять перший вдих відразу, коли з'являються на світ. І тут вони «вдихають» воду, тому такий метод пологів завжди несе у собі ризик аспірації.
 • Недостатній контроль за станом родових шляхів та дитиною. Лікар не зможе у воді використовувати сучасні прилади, кровотеча також менш помітно зорова. А тому може не зреагувати та не встигнути вчасно надати допомогу.
 • У деяких випадках вода розслабляє настільки, що родова діяльність припиняється.

Тож чи народжувати у воді?

Щоб прийняти рішення, потрібно проконсультуватися з лікарем. У деяких випадках пологи у воді категорично заборонені. Найчастіше це неправильне положення дитини, багатоплідна вагітність, інші ускладнення.

Якщо лікар дає дозвіл, потрібно знайти пологовий будинок, де практикують такий метод пологів. Вдома у ванній народжувати самостійно – надто високий ризик. Навіть якщо під будинком чергуватиме швидка, лікарі можуть не встигнути надати допомогу. В іншому, якщо лікар не проти, вибір лише за вами.

Коментарі

Написати коментар

Задавайте вопросы в Instagram Задавайте вопросы в Telegram Задавайте вопросы в Viber