Інтернет-магазин одягу для вагітних та годуючих
Наші
телефони
Графік
роботи
10:00 - 19:00
Без вихiдних
Перший тиждень життя немовляти

Перший тиждень життя немовляти

Нарешті довгі 9 місяців у минулому, і ви змогли побачити свого малюка. Починається найцікавіше – перші тижні його життя. За цей час ви дізнаєтеся про нього дуже багато, розпізнаєте особливості темпераменту, навчитеся розуміти його сигнали, налагодити емоційний зв'язок. Але перший тиждень часто викликає у молодих мам безліч тривог та питань. А тому поговоримо, що чекатимемо в ці дні.

Зовнішній вигляд дитини в перший тиждень життя

Зовні всього за тиждень ваш новонароджений помітно зміниться:

  • Після пологів головка найчастіше має форму конуса через проходження через родові шляхи. Вже за кілька днів її форма стане більш природною.
  • Зникнуть набряки та синці, якщо вони з'явилися, наприклад, після використання щипців.
  • Можуть з'явитися рідні плями. Якщо вони вас і дитину не турбують, отже, все гаразд. Інакше зверніться за порадою до лікаря.

Також на 2-3 день після пологів шкіра дитини може пожовкнути. Швидше за все, це фізіологічна жовтяниця, яка пройде сама через 1-2 тижні. Її причини – недосконалість роботи печінки у перші дні життя малюка. Але все ж таки в таких випадках краще порадитися з лікарем.

Сон та харчування

У новонароджених дуже невеликий обсяг шлунка - всього 7-10 см3. А тому їсти він буде потроху, але часто кожні 2-4 години. Перше годування відбувається відразу після пологів, коли у мами виділяється молозиво. Саме ця речовина «включає» систему травлення і дає малюкові запас імунітету для адаптації до нашого світу.

Далі більшість мам годують дитину на вимогу.При грудному вигодовуванні процес харчування може тривати від кількох хвилин до години. У проміжках між годуваннями потрібно частіше відпочивати, тому що вночі новонароджений також прокидатиметься, щоб поїсти.

Фізіологічні зміни першого тижня

На головці малюка є два м'які не зарослі кістками місця - велике і мале тім'ячко. Вони заростають поступово ближче до року. Кістки в цей період м'які, у них поки що дуже мало солей.

Також не лякайтеся, що ваша дитина за перший тиждень втратила вагу. За нормального розвитку діти втрачають до 10% маси тіла. Це просто виходять надлишки рідини, а вага малюк досить скоро набере.

Кал у перші 2-3 дні може бути чорним, його називають меконієм. Це виходить із організму те, що накопичилося за час перебування у вашому животі, коли він ковтав навколоплідну рідину. Далі кал стає світлим.

Спілкування та розвиток

Мозок та нервова система вашого малюка активно розвиваються. Але спочатку багато його реакції зумовлені рефлексами. Так, якщо ви торкнетесь його губ, але почне прицмокувати і шукати губами груди. Якщо погладити новонародженого по долоні, спрацює хапальний рефлекс і одночасно відкриється рот.

Також у цей період можливі його мимовільні здригання, особливо від різких звуків. Іноді різкі навіть судомні рухи малюк робитиме уві сні. Це нормально, просто нервова система ще надто незріла.

Усі сигнали дитина подає плачем. І коли він голодний, і коли потрібно змінити підгузник, і коли йому холодно, жарко чи просто тривожно і дуже потрібна увага мами. З часом ви навчитеся розпізнавати нюанси, а поки що просто пробуйте нагодувати, перевірити підгузник, а якщо все гаразд, потримайте дитину на руках, поговоріть з нею, це дасть їй відчуття спокою та захищеності.

Коментарі

Написати коментар

Задавайте вопросы в Instagram Задавайте вопросы в Telegram Задавайте вопросы в Viber